NBB A.Ş.

AnaSayfa Şirket Tarihçemiz

NBB AŞ. Yönetim Kurulu Başkanımızın 5 yıllık serbest ticari faaliyetlerini takiben 2014 yılı başında Bursa'da kuruldu.İlk Enerji projesine paralel olarak, müteakip yıllarda, başta Özbekistan olmak üzere, Asya, Avrupa ve Afrika kıtalarında yerleşik müşterilerine tekstil makinaları, iplik, konfeksiyon ve muhtelif enerji ekipmanları tedariki sağladı.

2015 Yılında bir, 2016 yılında Özbekistan Temsilcilik ofisinin de açılmasıyla iki ve 2017 yılında bir olmak üzere 4 yurt dışı enerji projesi daha gerçekleştirildi.

2018 yılı NBB'nin mükemmel zamanlama ve proje kalitesi olarak kendisini ispatladığı ve toplam 12 uluslararası enerji projesi gerçekleştirildi.

2019 yılında gerçekleştirilen 10 yeni enerji projesi dışında, 3 önemli gelişme daha gerçekleşti;


2019 Ocak ayında, tamamlanmış projelerin servis ve periyodik bakımlarını gerçekleştirmek üzere NBB Energy LLC şirketi kuruldu, ekipman ve yedek malzeme stokları için depo kiralandı.

Temmuz ayında Aysel Energy LLC şirketi bünyesinde, Cançelik ve Legrand markaları ile elektrik kontrol panosu fabrikası Tashkent'te üretime başladı.

Aynı şekilde ağustos ayında, Orient Group şirketi FT Textile LLC firması için Özbekistan Cumhuriyetinin ilk Kojenerasyon projesi devreye alındı ve elektrik üretimine başladı.

2020 yılı için 3 ana hedef belirledik;


Halen montajı süren 3 enerji projesini tamamlamak, sözleşme çalışmaları süren 6 enerji projesini başlatmak.

FT Textile ile imzalanmış olan ikinci kojenerasyon projesini başlatmak ve müzakereleri süren 9 projeden en az 3 adedini daha başlatmak.

Aysel Energy LLC bünyesi altında, Balıkesir Elektromekanik Sanayi Tesisleri A.Ş. ile fizibilite çalışması süren BEST marka kuru tip transformatör üretimi yatırımını başlatmak.