NBB A.Ş.

AnaSayfa Başkanın Mesajı

Samimiyetle belirtmem gerekir ki, Şirketin kuruluşunda ana strateji, prensipler, etik değerler ve kalite politikası belli idi. Buna karşılık, misyon, vizyon ve hedeflerimiz bugünkü kadar net değildi. Avrupa, Afrika ve Orta Asya'da projeler ve tecrübemiz arttıkça, özellikle son iki yılda hepimizin nezdinde çok netleşti.

Ana stratejimiz olan, kendi alanlarında ulusal ve uluslararası tüm standartları karşılayabilen ürünler üreten ana tedarikçilerimiz ile önce iş, sonra yetkili temsilcilik ve adım adım ortaklık kurma kararımızın karşılığını aldık. Aynı şekilde ilk tasarımından devreye alma aşamasına kadar gerçekleştirdiğimiz tüm enerji projelerinde, müşteri ne kadar ısrar ederse etsin sadece ürününün arkasında bizimle birlikte durabilecek ve NBB olarak temsil ettiğimiz tedarikçi ürünleri için teklif vermek, Özbekistan piyasasında çok yüksek bir nam ve referans sahibi olmamızı, bir standart oluşturmamızı sağladı. Nitekim bugün enerji projelerimizin ana tedarikçilerinin tamamı ekonomi sözlüğünde "çokuluslu şirket" olarak tanımlanan ve tüm dünyada isim yapmış firmalardan oluşmaktadır.

Gerek Türkiye ve Özbekistan arasındaki tarihsel bağlar, gerekse de iki ülke arasında giderek yükselen ticari faaliyetler ve bölgedeki ihtiyaçlar, bize temsilcilik oluşturma, şirket kurma ve ortak yatırım yapma gibi stratejik hamleler için uygun ortamı sağladı.

2020 Yılı için koyduğumuz BEST marka kuru tip trafo yatırımını başlatma hedefi gerçekleştiğinde, tıpkı form-4 tip Cançelik ve Legrand marka elektrik kontrol panoları gibi yakın coğrafyada muadili olmayan ve Özbekistan'ın yeni standardı haline gelecektir.

Müşterilerimiz kadar çalışanlarımızın da başarılı işlerle hissettikleri memnuniyet ve gurur ve bunu bir yaşam bicimi, bir keyifli yolculuk olarak algılamasının en kıymetli kazancımız olduğuna inanıyorum.

Saygılarımla,

Burak Can İSKİT

Yönetim Kurulu Başkanı